Kandıra Babalı Köyü


     Adı, Sanı Henüz Duyulmamış Kandıra’nın En Uzak ve El Değmemiş Sahillerinden Biridir Babalı, Buralara Gelenlerin Birçoğu Kerpe, Kefken ve Cebeci’yi Ziyaret Ettikten Sonra Babalı’ya Uğramadan Geçip Gidiyor.

     Oysa Babalı Karadeniz’in Masmavi Sularıyla Cezbeden Upuzun Kumsalı ve Bakir Doğasıyla Görüp Görebileceğiniz En Güzel Yerlerden Birisidir, Sessiz ve Sakin Bir Tatil Düşleyenler İçin En Doğru Adres Olan Babalı’nın El Değmemiş Doğasına Hayran Kalmamak Elde Değil.

     Babalı Kocaeli İlinin Kandıra İlçesine 30 Km Mesafede Bulunan Sessiz, Sakin Bir Köydür, Kalabalık Şehir Hayatından Biraz Olsun Uzaklaşmak İsteyenlerin ve Ailelerin Gözdesi Olabilecek Bir Tatil Bölgesi Aynı Zamanda Babalı Kandıra İlçesine En Uzak Sahil Şeridi Olması Özelliği İle de Dikkat Çekiyor.

     Her Ne Kadar Tatil İçin Uzak Olduğu Düşünülse de Denizin Temizliği Tatilcilerin Buraya Akın Etmesi İçin Yeterli Bir Sebep, Kefken ve Cebeci’den Sonra, Babalı’nın da Yavaş Yavaş Keşfedilmesi Buraya Olan Konaklama İhtiyacını da Beraberinde Getiriyor.

     Bu Nedenle de Bölgede Ufak Butik Pansiyonlar Kurulmaya Başlanmış Bile Hatta Bölge Yerlileri Evlerini Pansiyona Dönüştürerek Tatilcilerin Konaklama İhtiyaçlarına Bir Nebze de Olsa Karşılık Veriyorlar.

     Babalı Bir Burnun Üzerine Kurulmuş, Ön Tarafı Kayalık, Sol Tarafı Dikili’ye, Sağ Tarafı İse Doğuya, Kum Plaja Bakıyor, Zaman Zaman Karadenizli Yunus Balıklarının Babalı Sahillerine Vurduğu Gözlemleniyor, Babalı’nın Yabancısı Olan Bizlere İlginç Gelebilecek Bu Olay Yerli Halk Tarafından Benimsenmiş Durumunda.

     Babalı’ya Ulaşmak İse Sanıldığı Kadar Zor Değil Aslında Nereden Gelecek Olursanız Olun Aynı Rotayı İzlemeniz Gerekiyor, Öncelikle Kocaeli, İzmit Üzerinden Kandıra’ya Gelerek Ardından Aynı Yol Üzerinden Babalı’ya Ulaşabilirsiniz, Zaten Yol Üzerindeki Levhalar Sizi Babalı Sahili’ne Yönlendirecektir.

Son Eklenen Haberler